Nasza Oferta:
 
Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni automatycznej

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Automatyczna skrzynia biegów (ASB) jest urządzeniem skomplikowanym i precyzyjnym, dlatego ,aby długo działała sprawnie ważne jest nie tylko jej odpowiednia eksploatacja jak również okresowa wymiana oleju.

W naszym warsztacie wprowadziliśmy do oferty nową usługę – dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Na czym polega proces dynamicznej wymiany oleju?

Proces ten umożliwia wymianę całego oleju w skrzyni biegów przy użyciu do tego specjalistycznego urządzenia ATF 4000. Olej zużyty usuwany jest z konwertera, zespołu zaworów sterujących, przewodów, kanałów, pompy, chłodnicy oleju.
 

Metodą tradycyjną (statyczną) wymieniane jest około 40%-60% oleju., co może skutkować po pewnym czasie pogorszeniem pracy skrzyni biegów. Aktywne środki myjące zawarte w nowym oleju zaczynają wypłukiwać zalegające zanieczyszczenia powodując ich przepływ w obwodach skrzyni co może spowodować zacinanie się lub blokowanie zaworów sterujących.

Automatyczna skrzynia biegów przenosi na koła wygenerowany przez silnik moment obrotowy. Obciążenia pomiędzy elementami są bardzo duże, w związku z tym, jakość środka smarnego ma ogromne znaczenie. Olej w skrzyni pracuje w bardzo ciężkich warunkach. Oprócz smarowania mechanizmów, odprowadza ciepło i chłodzi skrzynię biegów. Takie wykorzystanie, powoduje jego degenerację i utratę własności, co może powodować pogorszeniem sposobu pracy skrzyni biegów ( szarpanie, hałas, opóźnienia przy przełączaniu biegów). Lekceważenie tych objawów może doprowadzić do nieuchronnej a nawet kosztownej awarii.

W instrukcjach samochodów niektórych marek ( np. BMW, MERCEDES) można znaleźć informacje, że olej w ASB jest typu Lifetime. Oznacza to, że przewidziany jest na „życie podzespołu”, ale nie auta. Po osiągnięciu wartości granicznej (około 200 000km – 230 000km) skrzynia –wg producenta samochodu – podlega głównej naprawie lub wymianie.

Obecnie większość producentów skrzyń biegów zaleca wymianę oleju w ASB co 50 000 km.

Dzięki profesjonalnemu urządzeniu ATF 4000 i środkom Liqui Moly, jesteśmy w stanie wyczyścić cały układ olejowy i kanały skrzyni biegów. Skrzynia zostaje wypłukana ze starego płynu i osadów, następnie uzupełniona nowym olejem o specyfikacji jaką przewidział producent. Wymieniany jest filtr, dzięki temu skrzynia biegów znów zaczyna pracować w warunkach fabrycznych. Ten sposób wymiany oleju w ASB zapewnia natychmiastowy, bardzo odczuwalny wzrost płynności działania i komfortu przełączania. Skrzynia przestaje szarpać , biegi zmieniają się cicho, bez zbędnych opóżnień. Oczywiście efekty takie są odczuwalne w skrzyniach, które nie są już uszkodzone.

Schemat statycznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Kolor zielony pokazuje olej, który zostanie wymieniony, kolor czerwony pokazuje stary olej, który pozostaje w układzie. 

Schemat dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów.Kolor zielony pokazuje olej, który zostanie wymieniony.

Procedura przygotowania pojazdu do wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów

1.Odczyt i wydruk pamięci sterownika skrzyni biegów.
2.Skasowanie zapamiętanych błędów.
3.Jazda próbna w czasie, której skrzynia musi przejść przez wszystkie biegi łącznie z jazdą na biegu wstecznym.
4.Powrót do serwisu. Ponowny odczyt i wydruk pamięci sterownika skrzyni biegów.
5.Wykonanie wymiany oleju.
6.Jazda próbna w czasie której skrzynia musi przejść przez wszystkie biegi łącznie z biegiem wstecznym.
7.Powrót do serwisu. Odczyt i wydruk pamięci sterownika skrzyni biegów.


Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów 

1. Do rozgrzanej skrzyni biegów podłączamy urządzenie.
2. Układ smarowania skrzyni jest czyszczony środkami (dodawanymi do starego płynu).
3. Usuwamy stary olej wraz ze środkami czyszczącymi ( zużyty płyn jest usuwany pompą przy jednoczesnym wprowadzeniu nowego - brak ryzyka pracy skrzyni "na sucho").
4. Świeży olej zastępuje olej przepracowany ( ilość oleju jest w pełni monitorowana). Proces wymaga zużycia ok 2-3 litrów więcej oleju niż pojemność skrzyni. Ten dodatkowy olej wykorzystywany jest do zupełnego usunięcia zużytego płynu.
5. Wymieniamy filtr skrzyni biegów (nie każda skrzynia ma filtr wymienny).
6.Kontrola poziomu środków smarnych w skrzyni.

 

Więcej informacji uzyskają Państwo w Biurze obsługi klienta: Tel. 18 4443985


 

 

 
 
 
   
HANBIG - serwis samochodowy Nowy Sącz, Przegląd klimatyzacji Nowy Sącz, klimatyzacja Nowy Sącz, filtry oleje Nowy Sącz
MENU:  Strona Główna O firmie Produkty Serwis Kontakt Administracja
sidius.pl